موضوع روش‌تدریس در طرح دانشجومعلم جدی‌تر گرفته شود
فاطمه محمدی، فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی نرم‌افزار از دانشگاه فولادشهر اصفهان، شرکت‌کننده در طرح دانشجومعلم جهاددانشگاهی خواستار شد تا در ادوار بعد به موضوع روش‌تدریس بیشتر توجه شود.
از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور اعلام شد؛ آموزش هزار و ۴۰۰ دانشجو در مرکز دانشجومعلم قرآن/ شروع ثبت‌نام برای نیم‌سال جدید
از سال ۹۴ تاکنون که فعالیت مرکز دانشجومعلم قرآن کریم آغاز شده است، هزار و ۴۰۰ دانشجو از آموزش‌های مربوط به روخوانی و روان‌خوانی و ... قرآن کریم بهره‌مند شده‌اند.
تشویق شرکت‌کنندگان دوره‌های دانشجومعلم و متدبر قرآن به انجام کار گروهی
فاطمه محمدزمانی، دانشجوی رشته مهندسی ژنتیک گیاهی با اشاره به اینکه آشنایی‌اش با طرح‌های دانشجومعلم و متدبر قرآن موجب شد تا وقفه‌ای طولانی که برای دوری از عرصه قرآنی داشته، برطرف شود، اظهار کرد: مناسب است تا در این دوره‌ها، دانشجویان به انجام کارهای تیمی تشویق شوند.
شرکت‌کننده طرح دانشجومتدبر قرآن مطرح کرد: جهاددانشگاهی دوره‌های تخصصی ویژه نخبگان قرآنی برگزار کند
سیدمحمدحسین موسوی، قاری ممتاز و دانشجوی رشته عمران دانشکده فنی شهید مفتح همدان، خواستار شد تا با حضور اساتید مطرح کشوری، دوره‌های تخصصی آموزش قرآن از سوی جهاددانشگاهی برگزار و امتیاز ویژه‌ای برای دانشجویان شرکت‌کننده در نظر گرفته شود.
شرکت‌کنندگان طرح دانشجو معلم و متدبر قرآن از تجارب خود می‌گویند/ شیوه انتقال درست مفاهیم قرآن به جامعه آموزش داده شود
دانشجوی رشته روانشناسی، شرکت‌کننده در طرح دانشجومعلم و متدبر قرآن گفت: شیوه انتقال درست مفاهیم قرآن به جامعه آموزش داده شود.
فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها رونق ندارد
 دانشجوی ادبیات عرب از دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها کم است و فعالیت‌های قرآنی آنچنان که باید و شاید در مراکز آموزش عالی رونق ندارد.
نگاهی-به-اجرای-طرح-ملی-دانشجو-متدبر-قرآن-رضایت-دانشجویان-از-میزبانی-استان-مرکزی
رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان جهاددانشگاهی جزئیات برنامه‌های دومین دوره طرح ملی «دانشجو متدبر قرآن» به میزبانی استان مرکزی را تشریح کرد.
همایش نخبگان دانشجو معلم قرآن دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود
رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان جهاددانشگاهی خبر داد:‌ همایش نخبگان دانشجو معلم دانشگاه پیام نور با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و دانشگاه پیام نور همزمان با شروع سال تحصیلی جدید برگزار می‌شود.
سپردن مسئولیت برنامه‌های قرآنی به مردم در طولانی‌مدت، بازدهی بهتری دارد
شرکت‌کننده در دومین طرح ملی «دانشجو متدبر قرآن» بیان کرد: بی‌شک اگر مدیریت برنامه‌های قرآنی به مردم سپرده شود و دستگاه‌ها در کنار این واگذاری مسئولیت، نظارت عملکردی داشته باشند در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد خروجی بهتر و مؤثرتر خواهیم بود.
عمل-به-احکام-مهمترین-خروجی-طرح‌های-قرآنی
سعیده ابراهیم‌زاده، دانشجوی رشته روانشناسی و دانشجوی حاضر در طرح ملی دانشجو متدبر قرآن به خبرنگار ایکنا گفت: دوره دانشجو متدبر قرآن در ادامه دوره دانشجو معلم قرآن مشهد برگزار شده است که منتخبان آن دوره به دوره مذکور راه یافتند.
برنامه‌ریزی‌ها-در-راستای-جذب-غیر‌قرآنی‌ها-باشد
دانشجوی کارشناس ارشد علوم قرآن با تأکید بر اینکه مهمترین نتیجه و خروجی دوره‌ها و طرح‌ها باید عمل به احکام دینی و قرآنی باشد، گفت: برگزاری هر‌گونه دوره و طرح قرآنی می‌تواند مسیر فعالیت خدمتگزاران به قرآن را اعتلا بخشد.
بهره‌مندی از تجارب دیگر نخبگان قرآنی از محاسن اجرای طرح‌های قرآنی
سوسن کسایی، کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث از استان اصفهان هم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا گفت: حضور دانشجویان قرآنی از سراسر کشور در طرح‌های مهم قرآنی یکی از محاسن برگزاری طرح‌ها به شمار می‌آید؛ چراکه در کنار هم بودن باعث تبادل اطلاعات قرآنی و علمی می‌شود.
مربیان-قرآن-خود-را-از-شرکت-در-دوره‌های-آموزشی-مستثنی-ندانند
حافظ ۱۵ جزء قرآن گفت: در هر دوره هرچند اگر مطالب تکراری باشد نکته‌هایی بازگو می‌شود که جدید است، همین به روز بودن مطالب باعث شرکت در دوره‌ها می‌شود، مربی باید برای آموزش به‌روز باشد و خود را از شرکت در دوره‌های آموزشی مستثنا نداند.
تحقق هدف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در توسعه مبانی قرآنی
رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور حضور دانشجویان محصل در رشته‌های غیر از علوم قرآن و حدیث را نشان‌گر محقق شدن اهداف سازمان قرآنی دانشگاهیان دانست و گفت: دور هم جمع کردن دانشجویان علاقه‌مند به قرآن در رشته‌های مختلف هدف اصلی سازمان قرآنی دانشگاهیان است.
فرماندار شازند: جهاددانشگاهی، ضرورت ایجاد فضای قرآنی بین دانشجویان را احساس کرده است
فرماندار شازند تأکید کرد: متأسفانه نگاه مجموعه‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی به حوزه فرهنگ که قرآن زیرمجموعه این حوزه است، نگاه شایسته‌ای نیست، جای تقدیر دارد که مجموعه جهاددانشگاهی ضرورت ایجاد فضای قرآنی بین دانشجویان را احساس کرده و انجام این خدمت را در دستور کار قرار داده است.
نماینده مردم شازند:اجرای طرح دانشجو متدبر قرآن یکی از برنامه‌های خوب است
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف جهت از بین رفتن فاکتورهای اخلاقی در کشور ادامه ‌داد: شاخصه‌های اخلاقی در کشور فروپاشیده است، مسیر تخریب‌ها، اتهامات، اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌ها و آسیب زدن به نظام به مرز غیرقابل تحمل رسیده است.
گزارش تصویری