جهاد دانشگاهی خراسان‌شمالی دانشجو معلم قرآن تربیت می‌کند

مدیر فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌شمالی از اجرای طرح دانشجو معلم قرآن کریم توسط این واحد برای دانشجویان استان خبر داد.


الهام آزادزاده، مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی استان در گفت و گو با ایکنا از خراسان‌شمالی، با بیان اینکه این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص نهضت قرآن آموزی، طرح ریزی شده است،اظهار کرد: با اجرای این طرح تعدادی از دانشجویان مستعد و علاقه‌مند، پس ازشرکت در کلاس ها، کارگاه‌ها و اردوهای آموزشی و کسب مهارت لازم، آماده تعلیم آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم به دیگر دانشجویان می شوند.
وی افزود: در این طرح ابتدا دانشجویان برتر شناسایی و دوره های ارتقابخشی به مدت ۱۰۰ ساعت برای آنها برگزار می گردد و در انتها پس از امتحان و اخذ نمره قبولی و مدرک معتبر می توانند به عنوان دانشجو معلم در دانشگاهها و دیگر مراکز اقدام کنند.
آزادزاده حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت و فرهنگ قرآنی در میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی، فراهم کردن فضا برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی را از جمله اهداف برگزاری این طرح ذکر کرد.
مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: به دانشجویان شرکت کننده در این طرح قرآنی گواهی معتبر اعطا خواهد شد.
وی ادامه داد: دانشجویان علاقه مند به شرکت در این طرح قرآنی جهت ثبت نام با شماره‌های ۰۵۸۳۲۲۸۵۷۵۲ و ۰۵۸۳۲۲۹۷۱۵۱ تماس حاصل کنند و یا به جهاددانشگاهی واقع در سایت اداری ارکان و دفتر خبرگزاری ایکنا در دانشگاه پیام نور بجنورد مراجعه کنند.  
آزادزاده گفت: این طرح با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی بجنورد و دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌شمالی برگزار می‌شود.

گزارش تصویری